IPMS Polska

Perski Zbigniew

GAZ-39371 "Vodnik" 1/72

Producent zestawu: VOCA-GRAN

Model bardzo frustrujący, mnóstwo uproszczeń (wynikających między innymi z technologii produkcji modelu - tzw. short-run) oraz błędów merytorycznych ale za to wszystko w miarę pasuje. Kilka "przeszczepów" z BTR-80 Trumpeter-a (wieża, koła) a reszta to własna produkcja gdyż żaden producent nie oferuje zestawów waloryzujących.

Malowanie + oznaczenia (kalkomanie wg. własnego projektu) przedstawiają pojazd należący do oddziałów Specnaz-u testujących te Vodnik-i na terenie Czeczenii w 2002 roku

M-270 MLRS Operation Desert Storm 1991  1/72

Model zbudowany na podstawie żywicznego zestawu ARMO. Układ jezdny pochodzi z modelu Bradley'a Revell-a. Mnóstwo własnych przeróbek poprawiających i uzupełniających detale.

Malowanie i oznaczenia (kalkomanie wg. własnego projektu): Bateria A, 94th Field Artillery, 1st Armored Division na podstawie fotografii

T-34/85 Revell JNA (Vukovar, lato 1991) 1/72

Producent zestawu bazowego: Revell

T-34T Synaj, czerwiec 1967 1/72

Producent zestawu bazowego: Revell.

Model ciągnika ewakuacyjnego T-34T wykonałem z "odpadów" pozostałych po budowie kilku innych wersji T-34 na podstawie zachowanych zdjęć. Pojazd należał do sił egipskich i został porzucony na pustyni w czasie Wojny Sześciodniowej.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour