IPMS Polska

Teleford 2011

Scale ModelWord - Telford 2011

Kolejna edycja Scale ModelWorld już za nami, ta jedna z największych imprez modelarskich na świecie przyciąga, co roku do angielskiego miasta Telford rzesze modelarzy głównie  z  Europy, ale przyjeżdżają  również goście z tak odległych miejsc jak Australia, Kanada, czy Japonia. Na tej sztandarowej imprezie IPMS UK pojawiają się też polscy modelarze, chociaż w tym roku polska reprezentacja nie była tak liczna jak zeszłoroczna, to jednak zaznaczyła swą obecność na SMW.

Między innymi stało się to za sprawą naszego kolegi Marcina Matejki członka IPMS POLSKA, a właściwie jego pięknego modelu „Bonzo”, który dzięki uprzejmości Kolegów z IPMS ŚWIDNICA poleciał wraz z nimi do Telford, a tam znalazł uznanie w oczach angielskich sędziów i zdobył złoty medal w swojej klasie, oraz dwie prestiżowe nagrody specjalne, które są nagrodami przechodnimi, co będzie motywacją dla Kolegi Marcina, aby wybrać się do Telford w przyszłym roku. W imieniu IPMS POLSKA gratulujemy zdobycia tych prestiżowych nagród i życzymy jeszcze wielu podobnych sukcesów.

Polską obecność na tegorocznym SMW zaznaczyli też Koledzy z klubu IPMS ŚWIDNICA przyznając dwie nagrody specjalne, swoją, czyli „dużego Richthofena” , oraz nagrodę IPMS POLAND TROPHY, przyznawaną za najładniejszy samolot w polskich barwach, a ufundowaną przez Dowódcę Sił Powietrznych gen. broni pil. Lecha Majewskiego, którą wręczył Attache Ambasady Polskiej w Londynie płk. Roman Szumaniuk. Zarząd IPMS POLSKA składa podziękowania fundatorom tej nagrody, wręczającym, oraz wszystkim którzy przyczynili się do jej zaistnienia.

Więcej o wizycie w Telford Kolegów ze Świdnicy przeczytać można na stronie www.ipmsswidnica.pl

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour