IPMS Polska

Ryga 2020

W trakcie lipcowego festiwalu modelarskiego w Chełmży spotkaliśmy się z szefem IPMS Latvia – który przekazał zaproszenie dla polskich modelarzy do uczestnictwa w festiwalu modelarskim w Rydze - IPMS Latvia Golden Model Show, w sierpniu 2020 r. Poniżej przytaczamy treść zaproszenia (tłumaczenie z j.angielskiego):

<< IPMS Latvia ma przyjemność ogłosić, że w dniach 14-16 sierpnia 2020 roku w Rydze odbędzie się festiwal modelarski, na który IPMS Latvia serdecznie zaprasza wszystkich modelarzy i sympatyków modelarstwa z Polski.

To będzie już 6 Festiwal modelarski „Golden Model Show”. Tym razem tematem przewodnim będzie „Zimna wojna”. 

Nasze wydarzenie organizowane jest co dwa lata w łotewskim Muzeum Wojny jako otwarty festiwal międzynarodowy. Na festiwalu można zobaczyć zarówno modele wystawowe jak i konkursowe - wykonane z plastiku, kartonu oraz z innych materiałów. W ostatniej edycji festiwalu, która odbyła się w 2018 r. wzięło udział ponad 100 modelarzy z 7 krajów (w tym ze Skandynawii, Rosji i Białorusi a także z krajów bałtyckich), którzy wystawili ponad 600 swoich prac.

Festiwal Golden Model Show 2020 odbędzie się w trakcie Dni Rygi 2020, w ramach których przewidziano wiele ciekawych imprez, np. tradycyjne pokazy lotnicze nad miastem, które zawsze są niesamowitym wydarzeniem.

W połowie sierpnia na Łotwie z reguły panuje najlepsza wakacyjna pogoda i można cieszyć się wszystkimi zaletami lata - słońcem, plażą i morzem.

Szczegółowe informacje na temat imprezy podamy na naszej stronie internetowej:

http://www.ipmslatvia.org/home.html

oraz na stronie festiwalu:

https://pl-pl.facebook.com/GoldenModelShow

Do zobaczenia w Rydze w sierpniu 2020 r.! >>

Poniżej zamieszczamy kilka linków ze zdjęciami z poprzednich imprez:

http://www.ipmsstockholm.se/home/resa-till-golden-model-2013-i-riga-eller-utan-hal-i-huvudet/  

http://scalemodels.ru/articles/6690-puteshestvie- v-rigu-na-vystavku-Golden-Model-2013.html  

Dni Rygi:

https://www.rigassvetki.lv/en

Strona Łotewskiego Muzeum Wojny:

http://www.karamuzejs.lv/lkm/home.aspx?sc_lang=en

 

Do Rygi z Polski można dojechać różnymi sposobami, m.in. samochodem, autobusem i samolotem - od niedawna dojazd samochodem jest łatwiejszy, ponieważ można przejechać przez obwód Kaliningradzki na podstawie darmowej wizy do uzyskania przez Internet. Wypad do Rygi może być także okazją na dłuższy urlop połączony ze zwiedzaniem interesujących miejsc w krajach naszych północno-zachodnich sąsiadów.

Elbląg i Szczecin już deklarują wyjazd swoich przedstawicieli, zachęcamy też inne ośrodki do uczestnictwa w tym ciekawym wydarzeniu.

(PWit)

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour