IPMS Polska

Wingnut Wings Fan Club

Od momentu, gdy na rynku modelarskim pojawiła się nowozelandzka firma Wingnut Wings, jej modele zyskują na całym świecie coraz większe grono fanów. Te wysokiej jakości repliki samolotów z okresu I wojny światowej także w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne wśród modelarzy. Specyficzne podejście firmy Wingnut Wings do produkcji i sprzedaży modeli, które przekłada się na bezpośredni kontakt modelarza z wytwórcą oraz zamiłowanie do samolotów z okresu I wojny światowej zaowocowało pomysłem stworzenia fanklubu tych modeli. W ten oto sposób powstał prawdopodobnie pierwszy na świecie oficjalny Wingnut Wings Fan Club, czyli klub miłośników modeli tej nowozelandzkiej firmy.

Fanklub ma charakter otwarty i międzynarodowy, działa na zasadzie SIG-u (Special Interest Grup), czyli w wolnym tłumaczeniu – grupy o ukierunkowanych zainteresowaniach. Powstał z pomysłu modelarzy skupionych wokół stowarzyszenia IPMS POLSKA, przez nich jest zrządzany i działa w ramach tegoż stowarzyszenia. Posiadamy własne logo, które zostało zatwierdzone przez  Wingnut Wings z prawem do wykorzystywania go w mediach, na strojach i gadżetach klubowych.

Fanklub ma na celu popularyzację tych niecodziennych modeli i wszystkiego, co jest z nimi związane, a także nawiązywanie współpracy z innymi pasjonatami budującymi modele nowozelandzkiej firmy. Organizujemy wystawy modeli SIG-u Wingnut Wings Fan Club w czasie trwania różnego rodzaju imprez modelarskich. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się do nas przyłączyć lub z nami współpracować serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje uzyskać można pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Polskie Kluby IPMS

Facebook

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour