Wingnut Wings Fan Club

Opublikowano: sobota, 12, styczeń 2002 17:40

Od momentu, gdy na rynku modelarskim pojawiła się nowozelandzka firma Wingnut Wings, jej modele zyskują na całym świecie coraz większe grono fanów. Te wysokiej jakości repliki samolotów z okresu I wojny światowej także w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne wśród modelarzy. Specyficzne podejście firmy Wingnut Wings do produkcji i sprzedaży modeli, które przekłada się na bezpośredni kontakt modelarza z wytwórcą oraz zamiłowanie do samolotów z okresu I wojny światowej zaowocowało pomysłem stworzenia fanklubu tych modeli. W ten oto sposób powstał prawdopodobnie pierwszy na świecie oficjalny Wingnut Wings Fan Club, czyli klub miłośników modeli tej nowozelandzkiej firmy.

Fanklub ma charakter otwarty i międzynarodowy, działa na zasadzie SIG-u (Special Interest Grup), czyli w wolnym tłumaczeniu – grupy o ukierunkowanych zainteresowaniach. Powstał z pomysłu modelarzy skupionych wokół stowarzyszenia IPMS POLSKA, przez nich jest zrządzany i działa w ramach tegoż stowarzyszenia. Posiadamy własne logo, które zostało zatwierdzone przez  Wingnut Wings z prawem do wykorzystywania go w mediach, na strojach i gadżetach klubowych.

Fanklub ma na celu popularyzację tych niecodziennych modeli i wszystkiego, co jest z nimi związane, a także nawiązywanie współpracy z innymi pasjonatami budującymi modele nowozelandzkiej firmy. Organizujemy wystawy modeli SIG-u Wingnut Wings Fan Club w czasie trwania różnego rodzaju imprez modelarskich. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się do nas przyłączyć lub z nami współpracować serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje uzyskać można pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .