IPMS Polska

Krótka historia Wingnut Wings

Początki powstania Wingnut Wings sięgają roku 2005, wtedy to pomysłodawca i założyciel firmy  Sir Peter Jackson zaczął realizować swoje marzenie z dzieciństwa, którym było posiadanie modeli samolotów z okresu pierwszej wojny światowej o bardzo dobrej  jakości i dużej szczegółowości elementów.

Peter Jackson oprócz tego, że jest wybitnym reżyserem i producentem filmowym, twórcą słynnej trylogii „Władca Pierścieni” jest prywatnie miłośnikiem lotnictwa i modelarstwa, szczególnie z okresu wielkiej wojny. Za swoją działalność filmową i rozsławianie Nowej Zelandii  w świecie otrzymał od Królowej Angielskiej tytuł szlachecki, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obywateli Nowej Zelandii. Obecna pozycja Sir Petera pozwoliła mu na urzeczywistnieniu swych marzeń z dzieciństwa i tak powstała firma modelarska inna niż wszystkie dotąd znane.

Około roku 2006 Sir Peter Jackson zaangażował do swojego pomysłu znanego i utalentowanego modelarza nowozelandzkiego Richarda Aleksandra, który został głównym koordynatorem firmy, od tej chwili cały projekt ruszył ostro z miejsca i po niecałych trzech latach przygotowań w kwietniu 2009 roku firma Wingnut Wings zadebiutowała pierwszą partią modeli, które zadziwiły świat modelarski. Były to modele Junkers J.1, SE5a, LVG C.VI i Bristol F2B, poziom ich wykonania na nowo zdefiniował standardy dla modeli z okresu wielkiej wojny, traktowanych dotychczas w kategoriach modeli niszowych. Firma produkuje modele wyłącznie w skali 1: 32, skala ta okazała się być wręcz idealna dla samolotów z okresu I wojny światowej i pozwala osiągnąć dużą dokładność odwzorowania elementów.

Modele opracowane są w sposób wyjątkowo drobiazgowy, z dbałością o każdy element, sama instrukcja ma formę kilkudziesięcio stronnicowego czasopisma w formacie A4, z dokładnymi rysunkami montażu, fotografiami i planszami barwnymi. Sposób dystrybucji modeli jest także specyficzny i odróżnia tą firmę od innych producentów.

Wingnut Wings sama sprzedają  swoje modele, bez jakichkolwiek pośredników, nie pobierając przy tym opłat związanych z wysyłką. Do tej pory firma wypuściła na rynek 29 zestawów, a w przygotowaniu są już następne, m.in. takie rarytasy jak Salmson 2-A2, czy Sopwith Snipe. W ostatnim czasie ukazał się długo oczekiwany model Fokkera D.VII i to od razu w trzech wersjach. Firma zrobiła też swoim fanom miła świąteczną niespodziankę,  modelem Hannover Cl.II, który był całkowitym zaskoczeniem, ponieważ nie był wcześniej zapowiadany.

Miejmy nadzieje, że Wingnut Wings jeszcze wiele razy pozytywnie  nas zadziwi i przez długie lata raczyć nas będzie pięknymi modelami.

Polskie Kluby IPMS

Facebook

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour