IPMS Polska

Krótka historia Wingnut Wings

Początki powstania Wingnut Wings sięgają roku 2005, wtedy to pomysłodawca i założyciel firmy  Sir Peter Jackson zaczął realizować swoje marzenie z dzieciństwa, którym było posiadanie modeli samolotów z okresu pierwszej wojny światowej o bardzo dobrej  jakości i dużej szczegółowości elementów.

Peter Jackson oprócz tego, że jest wybitnym reżyserem i producentem filmowym, twórcą słynnej trylogii „Władca Pierścieni” jest prywatnie miłośnikiem lotnictwa i modelarstwa, szczególnie z okresu wielkiej wojny. Za swoją działalność filmową i rozsławianie Nowej Zelandii  w świecie otrzymał od Królowej Angielskiej tytuł szlachecki, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obywateli Nowej Zelandii. Obecna pozycja Sir Petera pozwoliła mu na urzeczywistnieniu swych marzeń z dzieciństwa i tak powstała firma modelarska inna niż wszystkie dotąd znane.

Czytaj więcej...

Wingnut Wings Fan Club

Od momentu, gdy na rynku modelarskim pojawiła się nowozelandzka firma Wingnut Wings, jej modele zyskują na całym świecie coraz większe grono fanów. Te wysokiej jakości repliki samolotów z okresu I wojny światowej także w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne wśród modelarzy. Specyficzne podejście firmy Wingnut Wings do produkcji i sprzedaży modeli, które przekłada się na bezpośredni kontakt modelarza z wytwórcą oraz zamiłowanie do samolotów z okresu I wojny światowej zaowocowało pomysłem stworzenia fanklubu tych modeli. W ten oto sposób powstał prawdopodobnie pierwszy na świecie oficjalny Wingnut Wings Fan Club, czyli klub miłośników modeli tej nowozelandzkiej firmy.

Czytaj więcej...

Wingnut Wings Royal Factory Fe.2b

Witam!
Nigdy tego nie robię, ale teraz złamię się. Po tym modelu czuję nieodpartą potrzebę pochwalenia się swoim nowym modelem, a jest to nie byle co (subiektywna moja ocena) tylko Royal Factory Fe.2b w skali 1/32 z zestawu Wingnut Wings.

 

Czytaj więcej...

Polskie Kluby IPMS

Facebook

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour