IPMS Polska

Scale Model World Telford 2019

Długi listopadowy weekend upłynął nam pod znakiem modelarskiej podróży do angielskiej miejscowości Telford. Tam, w trakcie weekendu w okolicach 11 listopada od kilku dekad odbywa się jedno z największych, jeśli nie największe, spotkanie modelarskie na świecie pn. Scale Model World. Na tej znamienitej imprezie, zorganizowanej wzorcowo przez IPMS UK, rozgrywany jest konkurs modelarski, który ma status Mistrzostw Świata. I choć miałem okazję być na tej imprezie już kilkukrotnie to każdorazowo przytłacza mnie ona swoim ogromem. Naprawdę jest tam, co podziwiać - modeli i materiałów związanych z modelarstwem redukcyjnym jest bez liku i tak naprawdę nie ma możliwości aby to wszystko w szczegółach zobaczyć.

 

Czytaj więcej...

SMW Telford 2019 – 50 lat lądowania człowieka na księżycu

Telford, Telford i po Telford.

W związku z przypadającą w 2019 roku okrągłą - pięćdziesiątą rocznicą pierwszego lądowania człowieka na księżycu, na Scale Model World 2019 można się było natknąć na wiele modeli i dioram upamiętniających to wydarzenie. Powyższe prace prezentowane były w ramach konkursu a także na stoiskach rozmaitych SIG-ów oraz na wystawach producentów modeli, ponieważ wielu z nich w tym roku wydało wznowienia bądź zupełnie nowe modele nawiązujących do tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Poland Model Show 2019

Weekend zleciał bardzo szybko, trochę w trasie a trochę w Bielsku Białej i okolicy. Tym razem w te strony zwabiła mnie nie tylko piękna pogoda i beskidzkie widoki ale również impreza modelarska.

Właśnie w bielsku odbył się już po raz czwarty z kolei międzynarodowy festiwal modelarski MPM „Poland Model Show” 2019. Ponieważ na imprezie tej nigdy nie gościłem a słyszałem o niej wiele dobrego postanowiłem sam sprawdzić jak tam jest.

Czytaj więcej...

IX Festiwal modelarski Łask 2019

IX Festiwal modelarski Łask 2019 odbył się w dniach 7-8 września 2019 r w na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łasku. Festiwal został zorganizowany przez stowarzyszenie Modelarze Redukcyjni Łask.

Naszym zdaniem impreza była bardzo fajna. Organizatorzy dołożyli starań, aby wszytko dopiąć na ostatni guzik. Bardzo nas ucieszyła ilość i jakość wystawionych modeli, naprawdę było co obejrzeć - na stołach ustawiono przeszło osiemset modeli. Dla nas najważniejsze są koleżeńskie spotkania na takich imprezach a w Łasku można było spotkać wielu przyjaciół i kolegów modelarzy i nagadać się do woli. Szczególne podziękowania za miłą rozmowę dla Jurka Ciupka oraz Tomka Hajzlera. Tomek zaprezentował w Łasku piękny model Boeinga F4b-4 w skali 1/32 - imponująca praca.

Czytaj więcej...

VIII Chełmżyński Festiwal Modelarski 2019

W dniach 20-21. lipca 2019 r. w Chełmży odbył się VIII Chełmżyński Festiwal Modelarski. Atmosfera tradycyjnie była fantastyczna. Na festiwal zawitali goście z Litwy, Łotwy i Estonii oraz z kilkunastu ośrodków w kraju, w tym między innymi z Elbląga, Grudziądza, Inowrocławia, Nowego Tomyśla, Olsztyna, Poznania, Radomia, Szczecina i Tarnobrzega. Festiwalowi towarzyszyło zwiedzanie miasta i wspólny integracyjny grill. Popis gry na gitarze w trakcie ceremonii wręczenia nagród dał szef IPMS Latvia. Organizacja festiwalu była nastawiona przede wszystkim na wypoczynek i spędzenie czasu w gronie modelarskim. Dopisały też atrakcje zorganizowane w mieście w ramach Dni Chełmży 2019. No i co niemniej ważne - nie zawiodła letnia lipcowa pogoda.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour