RELACJA: Euro Model EXPO 2024

EME–EURO MODEL EXPO 2024, 23-24.04.2024 – Lingen, Niemcy
Relacja z Festiwalu modelarskiego Euro Model Expo 2024 autorstwa Jurka Ciupka:
“Euro Model Expo, jak pisze sam organizator, jest największym modelarskim show w Niemczech, które odbywa się corocznie w marcu w Emslandhallen Lingen – są to hale targowe we wspomnianej miejscowości w Niedersachsen czyli w Dolnej Saksonii, niedaleko granicy z Niderlandami.
Statystyka: 42 kategorie, 138 uczestników, 445 modele w konkursie. Modelarzom z Polski może wydawać się to niewiele, ale taka jest specyfika zachodnich imprez modelarskich, nastawionych głownie na wystawy klubowe i handel, które zajmowały w Lingen ok. 6000m². (…).
W niedziele rano wróciliśmy do hali wystawowej w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu. (…) Rozdanie odbyło się w typowy sposób, wywoływano nagrodzonych modelarzy podając również nazwę modelu, za który otrzymali stosowny medal (…). Tegoroczna edycja była naszym drugim uczestnictwem w EME, pierwszy raz byliśmy w 2022 r. W porównaniu do tamtej edycji, tegoroczna była nieznacznie mniejsza w zakresie wystaw klubów i zdecydowanie mniejsza, jeżeli chodzi o ilość modeli wystawionych w konkursie. Podobnie jak w 2022 za model Halifaxa, w tym roku za model Maraudera otrzymałem brązowy medal w klasie F2 – samoloty 1/72 MASTER.” Galerię nagrodzonego modelu znajdziecie TUTAJ.
Całą treść relacji znajdziecie TUTAJ.
Tekst i zdjęcia: Jerzy Ciupek, opracował: WIT.