IV Włocławski Festiwal Modelarski

IV Włocławski Festiwal Modelarski, Włocławek 23-24.10.2021.
W przedostatni weekend października odbył się IV Włocławski Festiwal Modelarski zorganizowany przez Włocławskie Koło Modelarskie Iskra oraz Centrum Kultury Browar B.
Było to drugie, tym razem zakończone sukcesem podejście do organizacji tej imprezy, ponieważ impreza planowana w zeszłym roku została odwołana w niemal ostatniej chwili z powodu epidemii Covid-19.
W tegorocznej edycji festiwalu, w sali widowiskowej klimatycznego Centrum Kultury Browar B. przy ulicy Łęgskiej 28, zaprezentowano ponad 700 modeli plastikowych oraz kartonowych wykonanych przez 180 modelarzy z całej Polski.
Ekspozycji towarzyszyła giełda modelarska oraz pokaz technik modelarskich – malowania i nanoszenia śladów eksploatacji na modele.
Impreza zorganizowana w przestronnej sali widowiskowej Centrum Kultury „Browar B” udała się wyśmienicie. Miejsca można jedynie pozazdrościć, Organizatorzy stanęli na wysokości zadania a goście – zarówno modelarze jak i zwiedzający, licznie dopisali. Ewidentnie widać zmęczenie braci modelarskiej sytuacją pandemiczną i przemożną chęć spotykania się na imprezach masowych w gronie modelarzy i sympatyków modelarstwa.
Wyróżnienie ufundowane przez IPMS Polska – Polskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych, za najlepszy model Festiwalu w polskiej barwie otrzymał kol. Marcin Szmyt za wykonany na bazie zestawu Tamiya model wozu technicznego Cromwell ARV.
Zdecydowanie polecamy włocławską imprezę wszystkim modelarzom i entuzjastom modelarstwa. Sukces każdego konkursu zależy od ilości i jakości modeli oraz od „klimatu miejsca”. Klimat zdecydowanie jest z uwagi na wyjątkowe miejsce i wzorową organizację imprezy. Jedyne na co organizatorzy mają ograniczony wpływ to ilość zgłoszonych modeli. Dlatego, jeśli tylko możecie, uczestniczcie w wystawach i konkursach, bo przecież bez modelarzy żadna impreza tego typu się nie uda.

txt i fot. P.Wit