IX Festiwal modelarski Łask 2019

IX Festiwal modelarski Łask 2019 odbył się w dniach 7-8 września 2019 r w na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łasku. Festiwal został zorganizowany przez stowarzyszenie Modelarze Redukcyjni Łask.

Naszym zdaniem impreza była bardzo fajna. Organizatorzy dołożyli starań, aby wszytko dopiąć na ostatni guzik. Bardzo nas ucieszyła ilość i jakość wystawionych modeli, naprawdę było co obejrzeć – na stołach ustawiono przeszło osiemset modeli. Dla nas najważniejsze są koleżeńskie spotkania na takich imprezach a w Łasku można było spotkać wielu przyjaciół i kolegów modelarzy i nagadać się do woli. Szczególne podziękowania za miłą rozmowę dla Jurka Ciupka oraz Tomka Hajzlera. Tomek zaprezentował w Łasku piękny model Boeinga F4b-4 w skali 1/32 – imponująca praca.

Również tradycją łaskich Festiwali stała się wycieczka na lotnisko. Dzięki uprzejmości Dowódcy 32. BLT uczestnicy mogli zwiedzić kolekcję samolotów historycznych. Oczywiście jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się samoloty współczesne. Taka możliwość dla modelarzy jest szczególną „gratką” gdyż umożliwia poznanie oryginałów i konfrontację z budowanymi modelami.

W trakcie festiwalu prowadzone były warsztaty dla milusińskich. Pod okiem doświadczonych kolegów dzieci mogły poznawać tajniki klejenia modeli. Bardzo cieszy fakt dużego zainteresowania najmłodszych tą formą spędzania czasu.

Na festiwalu nie zabrakło stoisk sklepów modelarskich z szeroką ofertą handlową.

W drugi dzień festiwalu, w Muzeum Historii Łasku udostępniono zwiedzającym wystawę pt. „Historia 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego opowiedziana przez Stowarzyszenie ”. Wystawa została zorganizowana z okazji 75 lecia powołania do życia 10. plm

txt, fot. MRŁask, Uzi, IPMS Polska