Modelarskie Podsumowanie Sezonu Tarnobrzeg 2021

Modelarskie Podsumowanie Sezonu Tarnobrzeg 2021.

Krajową edycję wydarzeń modelarskich w 2021 r. zamknęła trzecia edycja tarnobrzeskiego Modelarskiego Podsumowania Sezonu.
Jednodniowe wydarzenie modelarskie połączone z konkursem odbyło się w sobotę 4.12.2021 r. w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu.
Organizatorami byli: Miasto Tarnobrzeg, Zespół Szkół nr 1 im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Modelarze Tarnobrzescy. Za całość wydarzenia fizycznie odpowiadała w zasadzie jedna osoba – Robert zwany też Długim, którego mocno wspierała rodzina (żona i córka). Robert był głównym organizatorem, biurem zawodów (podczas zgłoszeń internetowych – w dniu imprezy w biurze – wydawanie kart – zastąpiła go córka), głównym animatorem (rozmowy z prezydentem miasta, itp.), głównym i jedynym sędzią, itd. Pomimo takiego nawału obowiązków zarówno rejestracja, przebieg, jak i zakończenie imprezy odbyły się (kolejny już raz) bardzo sprawnie a każdy z uczestników wyjechał z Tarnobrzega z kawałkiem siarki – nagrodą za pierwsze miejsce bądź wyróżnieniem.
Naszym zdaniem:
Imprezę zorganizowaną w przestronnej hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu z pewnością można zaliczyć do udanych. Jak wspomnieliśmy – organizacja imprezy była bez zarzutu, sponsorzy dopisali, jedynie modelarze mogliby liczniej uczestniczyć z większą ilością modeli. Prawdopodobnie na niedużą w stosunku do możliwości frekwencję wpływ miała spodziewana kolejna fala pandemii i fakt, że impreza trwała tylko jeden dzień.
Gorąco zachęcamy brać modelarską do uczestnictwa w przyszłych edycjach tej ciekawej imprezy.
tekst i zdjęcia: K.T.Mańkowscy, opracował: WIT