RELACJA: I.P.M.S. Modellbauaustellung, Flugplatzfest, Berlin-Gatow 2-3.09.2023

W tym roku ponownie odwiedziliśmy Flugplatzfest na lotnisku muzealnym Berlin-Gatow w Berlinie prezentując wystawę IPMS Polska.
Święto lotniska to impreza masowa o charakterze dwudniowego festynu, rokrocznie organizowana na przełomie sierpnia i września przez Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry mające swoją siedzibę na nieczynnym lotnisku Berlin-Gatow.
W tym dniu można było za darmo zwiedzić muzeum i skorzystać z niezliczonych atrakcji specjalnie przygotowanych dla zwiedzających. W trakcie imprezy prezentowały się jednostki Bundeswehry, straży pożarnej i policji a także zaprzyjaźnione okoliczne muzea, kluby kolekcjonerów zabytkowych pojazdów oraz grupy historyczno-rekonstrukcyjne. Dostępna była typowa niemiecka szeroka oferta małej gastronomii.
Jak co roku, w hangarze nr 5 odbywała się wystawa modelarska zorganizowana przez I.P.M.S. Deutschland.
Formuła wystawy to prezentacje klubów modelarskich, SIG-ów oraz modelarzy indywidualnych, którzy siedzą przy stołach z modelami.
Wielką popularnością cieszyły się warsztaty modelarskie dla najmłodszych. W trakcie wystawy odbył się konkurs na najciekawszy model oraz tradycyjna loteria “Tombola”, gdzie za symboliczną opłatą można było wylosować atrakcyjną modelarską niespodziankę.
W trakcie święta lotniska odbywały się m.in. dynamiczne pokazy lotów zabytkowych samolotów. Można było zobaczyć takie maszyny, jak Bucker-Jungman, Steyrman Kayadett czy poczciwego An-2.
Publiczność jak zwykle dopisała a wystawa modelarska cieszyła się dużym powodzeniem zwiedzających. Korzystając z okazji zapraszaliśmy zwiedzających do odwiedzenia imprez modelarskich w Polsce.
Na zakończenie imprezy otrzymaliśmy od organizatorów nagrodę przechodnią I.P.M.S. Deutschland za najciekawszą wystawę klubową.
Opracowanie: WIT