SMW Telford 2018 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej

W trakcie Scale Model World 2018 natknęliśmy się na stoisko zorganizowane przez Grupę Specjalnych Zainteresowań (SIG) Fine Waterlinie.

Tematem wystawy prezentowanej przez SIG Fine Waterlinie było 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej.

Na wystawie przedstawiono wiele ciekawych modeli i dioram poświęconych powyższemu tematowi oraz inne, nie prezentowane jeszcze modele wykonane przez członków grupy.

Wszystkie wystawione modele wykonano w skali 1/700 za wyjątkiem modeli torpedowca Kaszub, okrętu podwodnego Sokół i trałowca Ryś, które zostały zrobione w skali 1/400.Siedziba grupy Fine Waterlinie mieści się w Wielkiej Brytanii ale grupa zrzesza modelarzy z całego świata, którzy interesują się budową modeli statków i okrętów, głównie w skalach od 1:700 do 1:350, przedstawianych w ich naturalnym środowisku – na morzu.

Oprócz budowy modeli z powszechnie dostępnych zestawów, członkowie grupy Fine Waterlinie zajmują się również produkcją limitowanych zestawów bazowych modeli statków i okrętów niedostępnych na rynku. Zestawy te wykonane są na ogół z żywicy i wymagają waloryzacji elementami z dostępnych zestawów waloryzacyjnych. Większość środków uzyskanych ze sprzedaży tych modeli grupa przeznacza na cele charytatywne.

Grupa Fine Waterlinie jest stowarzyszona z IPMS UK i regularnie bierze udział w wystawach modelarskich na terenie Wielkiej Brytanii.
W trakcie ostatniej edycji Scale Modelworld w Telford gospodarzami na stoisku byli głownie modelarze z Niemiec.
Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wystawy pt. 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej przedstawionej przez SIG Fine Waterlinie w trakcie Scale Model World 2018.

(PWit)