Świdnickie Biennale Modelarskie 2021

Świdnickie Biennale Modelarskie 2021.
W dniach 4-5 września br. w Świdnicy odbył się długo wyczekiwany festiwal pn. Świdnickie Biennale Modelarskie 2021. Fantastyczna impreza, wzorowo zorganizowana przez kolegów z IPMS Świdnica przyciągnęła wielu modelarzy
z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec a także zwiedzających z Prezydent Świdnicy p. Beatą Moskal Słaniewską, która objęła Biennale patronatem oraz spędziła w gronie modelarzy na Biennale niemalże całą niedzielę począwszy od uroczystego otwarcia modelarni społecznej „Junior” stowarzyszenia IPMS Świdnica, skończywszy na ceremonii wręczania nagród i zakończenia Festiwalu.
W trakcie Biennale można było obejrzeć ponad 700 modeli – zarówno biorących udział w konkursach, jak też na stoiskach klubowych,
Podczas festiwalu prezentowaliśmy kolejną odsłonę nowego stoiska IPMS Polska, które cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających.
Wyróżnienie ufundowane przez IPMS Polska za najlepszy model lotniczy w polskiej barwie otrzymał kol. Dariusz Front za model samolotu myśliwskiego Supermarine Spitfire Mk.V b wykonany na bazie zestawu Hobby Boss w skali 1:32.
Galerię wyróżnionego modelu prezentujemy tutaj.

opracował: WIT