Szczeciński Festiwal Modelarski “Paprykarz” 2019

Jak co roku – w pierwszy week-end października, w gościnnych pomieszczeniach Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej – odbył się kolejny, IX Szczeciński Festiwal Modelarski „Paprykarz” 2019.
Tradycyjnie już impreza cieszyła się wielkim powodzeniem zwiedzających – licznie dopisali także modelarze wystawiający swoje prace – zarówno ze Szczecina jak też goście z innych ośrodków – tym razem ze swoimi pięknymi modelami przybyli modelarze z IPMS Świdnica i, tradycyjnie już, ekipa z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego oraz przedstawiciele sekcji modelarskiej ze Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Denar” z Elbląga.
Podczas festiwalu wystawiane były modele w dwóch zasadniczych kategoriach – modele kartonowe oraz modele plastikowe. Charakterystycznym elementem szczecińskiego festiwalu jest kategoria FREESTYLE obejmująca modele wykonane z dowolnych materiałów bez podziału na plastikowe czy kartonowe.
Na dziedzińcu Muzeum prezentowały się grupy rekonstrukcyjne.
Dzięki uprzejmości dowództwa Szczecińskiej 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera można było obejrzeć po raz pierwszy w Szczecinie samobieżny moździerz SMK 120 mm RAK na podwoziu kołowego transportera opancerzonego „Rosomak” wraz z drużyną bojową w pełnym oporządzeniu.
Tradycyjnie impreza została zorganizowana przez grupę miłośników modelarstwa, Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie oraz Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Jak co roku wydarzenie zostało objęte patronatem stowarzyszenie IPMS Polska.
Z okazji jubileuszowych obchodów 100 lecia TPD modelarze szczególnie zaangażowani w pracę z młodymi adeptami modelarstwa zostali wyróżnieni okolicznościowym odznaczeniem TPD.

txt i fot. IPMS Polska