V Włocławski Festiwal Modelarski, Włocławek 22-23.10.2022

W przedostatni weekend października odbył się V Włocławski Festiwal Modelarski zorganizowany przez Włocławskie Koło Modelarskie Iskra oraz Centrum Kultury Browar B.

W tegorocznej edycji festiwalu, w sali widowiskowej klimatycznego Centrum Kultury Browar B. przy ulicy Łęgskiej 28, zaprezentowano ponad 600 modeli plastikowych oraz kartonowych wykonanych przez 160 modelarzy z całej Polski.

Ekspozycji towarzyszyła giełda modelarska oraz pokazy rekonstruktorów.

Naszym zdaniem:

Impreza zorganizowana w przestronnej sali widowiskowej Centrum Kultury „Browar B” kolejny raz udała się wyśmienicie. Miejsca można jedynie pozazdrościć, Organizatorzy stanęli na wysokości zadania a goście – zarówno modelarze jak i zwiedzający, licznie dopisali. Na festiwalu pojawiło się wiele modeli dotychczas nie prezentowanych jak i takie, które mogliśmy już podziwiać na innych wydarzeniach.

W imprezie uczestniczyli także modelarze zrzeszeni w stowarzyszeniu IPMS Polska. Zaprezentowaliśmy swoje stoisko, które budziło spore zainteresowanie zwiedzających.

Wyróżnienie ufundowane przez IPMS Polska – Polskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych, za najciekawszy model Festiwalu w polskiej barwie lub używany w Wojsku Polskim otrzymał kol. Mirosław Prośniak za wykonany od podstaw model polskiego motocykla M111 „Sokół 1000” z radiostacją RKD – konstrukcji z lat trzydziestych XX w.

Zdecydowanie polecamy włocławską imprezę wszystkim modelarzom i entuzjastom modelarstwa. Sukces każdego konkursu zależy od ilości i jakości modeli oraz od „klimatu miejsca”. Klimat zdecydowanie jest z uwagi na wyjątkowe miejsce i wzorową organizację imprezy. Jedyne na co organizatorzy mają ograniczony wpływ to ilość zgłoszonych modeli. Dlatego, jeśli tylko możecie, uczestniczcie w wystawach i konkursach. Bez modelarzy żadna impreza się nie uda, a szkoda jest starań i ogromu nakładu pracy organizatorów, a jeszcze bardziej byłoby szkoda, gdyby w naszym kraju takich imprez zabrakło.

Zdjęcia, tekst, opracował: WIT