X Festiwal Modelarski Łask 2021

Kolejna bardzo udana impreza modelarska za nami.
W dniach 11-12.09.2021 odbył się X Festiwal Modelarski Łask 2021. Tym razem stowarzyszenie IPMS Polska reprezentowane było przez silną grupę modelarzy, którzy dojechali z ośrodków z całej Polski.
Koledzy zdobyli wiele nagród, o które nie było łatwo, ponieważ prezentowane prace były mistrzowskie a konkurencja niezwykle silna.
Tradycyjnie organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Duża hala MOS z trudem pomieściła prace konkursowe, wystawy klubowe i stoiska modelarskie. Wycieczka na lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego dostarczyła wielu niepowtarzalnch wrażeń a tradycyjna impreza integracyjna była okazją do spotkań koleżeńskich przy suto zastawionych stołach.
Należy tylko ubolewać, że organizatorzy ogłosili, że to ostatni festiwal modelarski w Łasku, chociaż odnieśliśmy wrażenie, że już w momencie ogłaszania tej decyzji sami jej żałowali, więc może jeszcze kiedyś zmienią zdanie ku radości braci modelarskiej.
Wszak Łask leży w samym środku Polski, więc najłatwiej i najszybciej można tu dojechać z każdego jej zakątka.
Tradycyjnie przyznaliśmy nagrodę za najciekawszy model sprzętu w polskich barwach lub używanego w Wojsku Polskim. Tym razem nasza nagroda powędrowała do kol. Krzysztofa Piwko za winietkę w skali 1:72 z wykonanym z zestawu Unimodels modelem ameryka ńskiego niszczyciela czołgów M10 Wolverine “GDYNIA I”. Gratulujemy !!!
Tekst i zdjęcia: IPMS Polska