Motolotnia SP-MBDG, scratch, 1/72

Model przedstawia motolotnię składającą się ze skrzydła Aeros Stranger i wózka Dream z silnikiem Rotax – rejestracja: SP-MBDG. Motolotnia ta należy do mojego kolegi, dzięki uprzejmości którego miałem okazję kilkakrotnie latać tym sprzętem – wrażenia niezapomniane.
Model składa się z około 600 części i został wykonany całkowicie od podstaw na bazie własnych pomiarów i zdjęć oraz na podstawie danych ze strony producenta skrzydła.
Model zdobył wiele wyróżnień na krajowych i zagranicznych konkursach modelarskich, między innymi w październiku 2019 r. startując w konkursie przy 38 IPMS Hellas Expo and Competition w Atenach malusieńka motolotnia ze znakami „SP” otrzymała złoto w swej kategorii i wyróżnienia Best Aircraft oraz Best of Show.
Małe lotnictwo (general aviation) niezwykle rzadko staje się przedmiotem modelarskich projektów, a przecież jest takim samym elementem całości jak „duże lotnictwo”. I chociaż w tym przypadku nie ma ogromnych prędkości, karabinów, bomb i rakiet, to jest za to tradycyjny romantyzm latania i bezpośredni kontakt z powietrzem.