ZAPOWIEDŹ: Warszawski Festiwal Modelarski “Babaryba” 2024

Warszawski Festiwal Modelarski “Babaryba” 2024, 1-2.06.2023

IPMS Polska oraz IPMS Warszawa zapraszają na kolejną edycję Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego “Babaryba” 2024, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2024 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej “Arena Ursynów” przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 122 w Warszawie.
W 2024 r. kategorią specjalną będzie „Polish Armed Forces on missions abroad” czyli „Wojsko Polskie na misjach zagranicznych”.
W 2023 roku było 6 stolików klubowych z wieloma modelami – mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, m.in. planowana jest wystawa modeli śmigłowców Heliborn World, ponad 40 stoisk handlowych (plastiki, żywice, kartony, farby, etc.) plus giełda, czyli taki telfordowy Kit Swap.
W 2023 roku 440 modelarzy zgłosiło do konkursu 1599 modeli, wręczono 300 wyróżnień (w 56 klasach kartonowych i 173 klasach plastikowych) plus nagrody regulaminowe: besty – 15, Syrenie łuski (konkurs punktowy) – 5 i nagrody sponsorskie – 39. Łącznie na stolikach konkursowych, klubowych i handlowych wystawiono niemal 3 tys. modeli.
Z atrakcji przewidziany jest pokaz autobusu miejskiego Chausson i uruchomienie specjalnej linii autobusowej od najbliższej stacji metra do Areny – przejazdy Jelczem ogórkiem (ew. Ikarusem).
W tych samych dniach co Babaryba, w nieodległym Dzielnicowym Domu Kultury Ursynów odbywać się będzie Festiwal Malarstwa Figurkowego Kontrast 2024.
Zainteresowanych zapraszamy do udziału w Giełdzie “Modelarze-Modelarzom”, tzw. Kit-Swap, którą, z uwagi na wielkie zainteresowanie w 2023 r., chcemy zdecydowanie powiększyć. Na wydzielonym stanowisku handlowym będziecie mogli zdeponować modelarski asortyment, do którego nie jesteście zbytnio przywiązani, a być może znajdzie on nabywcę.
Wstępne info, termin, lokalizacja, regulaminy, szczegóły – wkrótce podane / potwierdzone zostaną na stronie: www.warszawskifestiwalmodelarski.pl
Rejestracja modeli – tylko elektroniczna. UWAGA: Rejestracja zakończy się na ok. tydzień przed imprezą.
Zapraszamy do czynnego udziału i niech każdy znajdzie coś dla siebie.
Na zachętę – galerię zdjęć z Babaryby 2023 można obejrzeć TUTAJ.
Tekst: TM, WIT, Zdjęcia i opracowanie: WIT